Bio-kosmetyki 16.02.2013 – Ewa Sroka

Bio-kosmetyki 16.02.2013 – Ewa Sroka

Mieszamy swoje własne, świeże, ekologiczne kosmetyki!

Warsztat domowej produkcji ekologicznych kosmetyków został zaprojektowany z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę z domową produkcją kosmetyków.
Warsztat składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, w czasie której uczestnicy samodzielnie wytwarzają ekologiczne kosmetyki, które potem zabierają ze sobą do domu. Warsztat trwa od 10 do 18 z godzinną przerwą na lunch.

Na warsztacie dowiesz się między innymi:
• Czym różnią się kosmetyki naturalne od tych z drogerii?
• Jakich substancji należy unikać, wybierając kosmetyki?
• Dlaczego warto samodzielnie robić kosmetyki?
• Jak zabrać się do przygotowania kremu w domowych warunkach?
• Jak zrobić proste kosmetyki z produktów, które masz już w kuchni?
• Gdzie kupić surowce do domowej produkcji kosmetyków?

Poznasz wiele przepisów na kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy!

Na warsztacie zobaczysz, dotkniesz i powąchasz wiele surowców do samodzielnej produkcji kosmetyków i dowiesz się, jakie składniki wybierać w przyszłości, aby były odpowiednio dopasowane do Twojej cery i gustu.

A przede wszystkim, samodzielnie zrobisz i zabierzesz ze sobą 2 luksusowe, ekologiczne kosmetyki:
• KREM DO TWARZY* (50 ml) – naturalny i świeży, nawilżający, wzbogacisz go o składniki dopasowane do rodzaju swojej cery
• OLEJEK DO CIAŁA* (100 ml) – naturalny, lekki, wzbogacisz go o składniki odpowiadające konkretnym potrzebom Twojej skóry

*Opisy produktów, które wykonasz samodzielnie podczas warsztatów:

Krem do twarzy* (50 ml) – Nawilżający, delikatny krem z afrykańskim masłem shea. Krem głęboko nawilża i regeneruje skórę, chroni przed atakiem wolnych rodników, przywraca elastyczność, natłuszcza i odżywia. Przynosi skórze komfort i ochronę. Krem skomponujesz ze składników odpowiednich do Twojego typu skóry i nadasz mu wybrany zapach.

Olejek do ciała* (100 ml) – Ujędrniający olejek z drogocennym olejem arganowym z Maroko. Silnie odżywia, nawilża, natłuszcza i wygładza skórę. Działa ujędrniająco, poprawia krążenie, ułatwia usuwanie toksyn. Odbudowuje płaszcz lipidowy skóry po kąpieli. Olejek wzbogacisz o wybrane olejki eteryczne, które nadadzą mu dodatkowe właściwości oraz piękny zapach.

* Wszystkie produkty zawierają ekologiczne surowce najwyższej jakości. Nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników, emulgatorów ani aromatów– nie zawierają parabenów, PEGów, SLS ani olejów mineralnych/wazeliny.

PROWADZĄCA:
Warsztaty poprowadzi Ewa Sroka – propagatorka zdrowego i ekologicznego stylu życia. Sama robi kosmetyki i zachęca do tego innych. Prowadzi warsztaty na temat naturalnej pielęgnacji ciała, na których pokazuje, jak w warunkach domowych przygotować organiczne kosmetyki. Założyła www.SkinPhilosophy.pl

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kiedy: 16 lutego 2013 roku (sobota)w godzinach 10:00 – 18:00
Gdzie: Mieszadło przy ulicy Hożej 51 lok. 260 w Warszawie
Cena: 280 PLN

UWAGA! Podczas warsztatu zrobisz i zabierzesz ze sobą do domu 2 ekologiczne produkty skomponowane z najwyższej jakości drogocennych surowców. W sklepie za podobne produkty trzeba by zapłacić ponad 150 PLN!

Cena warsztatu zawiera: surowce do wykonania kosmetyków i opakowania oraz napoje podczas przerw kawowych. Zapewniamy także wszystkie akcesoria potrzebne do pracy.

Jak się zapisać?
Aby zapisać się na warsztat, wyślij mail pod adres wwilfla@gmail.com, podając swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu, wpisując w temacie „Warsztat 16 lutego”.
Ilość uczestników jest ograniczona. Uczestnictwo w warsztacie (z wykonaniem produktów) możemy zagwarantować tylko osobom, które po zapisaniu się wpłacą do 8 lutego 2013 zaliczkę w wysokości 150 PLN.