Joga śmiechu – Piotr Bielski

Joga śmiechu – Piotr Bielski

„Kiedy się śmiejesz, zmieniasz się, a gdy ty się zmieniasz, cały świat się zmienia”
dr Madan Kataria, lekarz, twórca jogi śmiechu

Każdy wie, że śmiech to zdrowie, a badania medyczne mówią o tym, że śmiejąc się dotleniamy organizm i wzmacniamy układ odpornościowy. Śmiać się bowiem możemy się tyle ile chcemy, bez wspomagania się żartami, komediami czy piwem. Takiej okazji dostarcza joga śmiechu, unikalna metoda, która łączy oryginalne ćwiczenia wywołujące śmiech z prostymi ćwiczeniami oddechowymi jogi i relaksacjami. Śmiejemy się w grupie, utrzymując kontakt wzrokowy i dziecięcą jakość zabawy, a po kilku chwilach od wywołanego na życzenie śmiechu przechodzimy do naturalnego śmiechu. Joga śmiechu opiera się na naukowym fakcie, że nasze ciało nie rozróżnia pomiędzy śmiechem naturalnym a wywołanym na życzenie, w obu wypadkach dostaje dużą dawkę tlenu, energii i dobrego samopoczucia. Joga śmiechu została stworzona w Indiach w 1995 roku przez doktora medycyny Madana Katarię, który wraz z grupą 5 osób utworzył pierwszy klubu śmiechu w parku w Bombaju. Od tego czasu powstały tysiące klubów śmiechu w ponad 70 krajach. Dodatkowo, joga śmiechu jest praktykowana w licznych szkołach i uniwersytetach, firmach i znanych korporacjach, ośrodkach dla seniorów czy grupach samopomocowych dla chorych. Joga śmiechu propagując śmiech jako rodzaj uniwersalnego języka przyczynia się do budowania światowego pokoju.

Zalety jogi śmiechu w pigułce:
– dostarcza świeżej dawki endorfin i poprawia nastrój
– wzmacnia system immunologiczny i wspomaga samoleczenie się organizmu
– sprzyja lepszej wydajności i kreatywności w pracy dostarczając tlen do organizmu
– ułatwia kontakty społeczne, dzięki wewnętrznej pogodzie ducha, którą daje ta praktyka łatwiej przyciągnąć znajomych i przyjaciół
– pozwala przejść ze śmiechem przez wyzwania, które nam stawia życie, dając więcej spokoju i dystansu, otwiera nas na nowe rozwiązania.

Praktyki jogi śmiechu w Mieszadle

Sesje śmiechu
Spróbuj zacząć dzień od jogi śmiechu i zauważ, jak inaczej będzie wyglądał. Możesz w prosty sposób poprawić sobie nastrój, dotlenić mózg, pogłębić oddech rozładować stres, albo zwyczajnie pośmiać się. Także popołudniem czy wieczorem warto praktykować jogę śmiechu by pozbyć się stresu z pracy lub jej braku, wymienić powietrze w płuca i przynieść swój śmiech do domu. Sesje śmiechu to skondensowane dawki śmiechu, które trwają około 30 minut, przeplatane ćwiczeniami oddechowymi. Na każdych zajęcia od 5 do 10 minut przeznaczamy na relaksację, sesje kończymy wysłaniem naszego śmiechu do wszystkich ludzi na świecie, którzy go potrzebują. Zawsze jest czas by podzielić się w kręgu tym, jak się czujemy po sesji.

Na sesje można przyjść z dziećmi w wieku szkolnym (50% opłaty za dziecko).

Koszt sesji: 20 zł lub 7zł plus 15 alterek w systemie Wymiennik (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci skorzystania z Wymiennika)

Terminy:
Czwartek 25 kwietnia godz. 17:00-17.45
Czwartek 9 maja godz. 9.00-9.45
Czwartek 16 maja godz. 9.00-9.45
Czwartek 23 maja godz. 9.00-9.45
Czwartek 30 maja godz. 9.00-9.45

Sesje odbędą się w wypadku zgłoszenia się 5 osób, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na rezerwacja@mieszadlo.waw.pl. Informacja o ewentualnym odwołaniu sesji zostanie wysłana mailowo do osób, które się zgłosiły i zostanie ogłoszona na stronie Mieszadła do godziny 12:00 dnia poprzedzającego sesję.
Uwaga: jeśli pragniesz sesji śmiechu i namówisz do udziału w niej 4 osoby możemy zorganizować sesję w odpowiadającym Ci terminie. Jeśli zależy Ci na wcześniejszych praktykach przed pracą np. o 7.30 zgłoś to do Mieszadła i jest szansa, że otworzymy grupę jogi śmiechu o świcie.

Warsztaty jogi śmiechu
Warsztat to idealna propozycja dla zainteresowanych mocniejszą dawki jogi śmiechu. Zachęcamy zarówno osoby chcące po prostu odstresować się, nabrać energii dzięki praktyce nowoczesnej formy jogi lub spędzić wieczór w radosnym towarzystwie, jak i trenerów, terapeutów, nauczycieli, chcących poszerzyć swój warsztat o oryginalne ćwiczenia integrujące grupę i relaksujące.
Sesja śmiechu będzie trwała około godziny, a program warsztatu wzbogacą ćwiczenia oddechowe czerpiące ze starożytnej tradycji jogi, tańce, gry zespołowe, a całość zakończymy relaksacją według uwspółcześnionej przez doktora Katarię techniki jogi nidry (jogi świadomego snu). Będzie też więcej przestrzeni na dzielenie się odczuciami, komentarze teoretyczne i przekazywanie doświadczenia trenerskiego, a nawet okazje by w grupie wymyślać nowe ćwiczenia jogi śmiechu.

TERMINY:
Środa 15 maja godziny 17:30-19.45
Środa 29 maja godziny 17:30-19.45

Zajęcia odbędą się w maksymalnie 14 osobowej grupie tak aby każdy miał komfortowe warunki do relaksu w pozycji leżącej. O udziale decyduje pierwszeństwo zgłoszeń, które prosimy wysłać na: rezerwacja@mieszadlo.waw.pl

Warsztaty będą tak skonstruowane, że do drugiego będą mogły dołączyć nowe osoby, a uczestnicy pierwszego będą mieć okazje do poznania nowych ćwiczeń i gier w trakcie drugiego.
Koszt pojedynczego warsztatu: 33 zł lub 11zł plus 25 alterków w systemie Wymiennik (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci skorzystania z Wymiennika)
Promocja: w wypadku zgłoszenia na obydwa warsztaty w maju i płatności z góry proponujemy 10 zł zniżki, co daje sumę 56 zł

Warsztaty
Prowadzący:
Piotr Bielski – Nie zawsze dużo się śmiałem. Z dość poważnego dziecka przerodziłem się w całkiem poważnego dorosłego, skończyłem dwa kierunki studiów i spinałem się mocno by odsiedzieć swoje przy biurku. Mimo to, stale towarzyszyło mi przekonanie, że w życiu chodzi o coś innego. Przez lata zajmowałem się poszukiwaniem sensu życia, aż pewnego dnia uznałem, że wystarczy mi by żyć w jak najbardziej pełny sposób, dzieląc się radością i miłością z innymi. Doświadczeniem, które zmieniło moje życie była podróż do Indii, gdzie jako pierwszy Polak skończyłem kurs nauczycielski jogi śmiechu prowadzony przez samego twórcę tej metody – doktora Madana Katarię. Teraz propaguję tę metodę w Polsce, chcąc aby nasz kraj dołączył do czołówki najbardziej roześmianych państw świata. Prowadząc zajęcia jogi śmiechu korzystam z bogatego doświadczenia zawodowego wykładowcy akademickiego, nauczyciela hiszpańskiego i klauna. Prowadzę regularnie zajęcia w Warszawie, Krakowie i Łodzi, a także specjalne sesje dla szkół, biznesu i seniorów. Więcej informacji na stronie: www.joginsmiechu.wordpress.com