Konstelacje snów – odkryj znaczenie swoich snów – 24.11 – Jacek Burban – Weronika Wacławska – Guest Trainer Ewa Jendraszko

Konstelacje snów – odkryj znaczenie swoich snów – 24.11 – Jacek Burban – Weronika Wacławska – Guest Trainer Ewa Jendraszko

konstelacje 24Sen jest informacją o nas samych i o naszym życiu. Jego zrozumienie ułatwia równocześnie zrozumienie motywów naszego postępowania oraz sytuacji, w której się znajdujemy. Analiza snu pomaga przekroczyć wewnętrzne blokady oraz ograniczenia. Często już podczas samego procesu pracy ze snem podnosi się poziom świadomości oraz zachodzi transformacja uczuć i emocji. Dzięki temu sen może stać się inspiracją do rozwiązania problemów na poziomie codziennej rzeczywistości oraz pomóc podjąć decyzje.

Bardzo często sny bywają niejasne. Informacje w nich zawarte przychodzą w postaci obrazów, uczuć i symboli, które są indywidualne dla każdej jednostki i zazwyczaj bywają dla niej samej trudne do pojęcia. Aby je odkodować stosuje się różne metody.

Jednym ze sposobów, aby przetłumaczyć sen na wiedzę użyteczną, jest jego tak zwane ustawienie. Jest to metoda łącząca psychodramę, pracę z procesem i ustawienia hellingerowskie. Sposób pracy jest bardzo dynamiczny, interaktywny i angażujący wszystkich w grupie. Osoba pracująca nad interpretacją swojego snu obsadza pozostałych uczestników jako elementy (postaci i podmioty) swojego snu, a prowadzący kieruje procesem jako moderator. Wszyscy razem współtworzą sen, tak aby ustawiający mógł go dośnić „na jawie” do momentu, w którym stanie się on dla niego czytelny.

Ustawienie snu jest unikalnym wglądem w znaczenie snu. Powstaje on dzięki żywym rekcjom emocjonalnym osoby ustawiającej jak również z wrażeń i poczuć osób reprezentujących, które to nawiązują do podświadomości zbiorowej. W ten sposób dociera się do zazwyczaj trudno dostępnego świata nieświadomości.

W ustawieniach można pracować z dowolnym snem lub wizją. Może to być obraz zapamiętany ze snu bądź z marzenia na jawie np. podczas medytacji, zarówno koszmar jak i piękna fantazja. Informacja, która się ujawnia, zazwyczaj przekracza logiczne wnioski. Odpowiedzi zaś często są tak trafne i zaskakujące dla osoby ustawiającej, że są traktowane jako objawienie.

PROWADZĄCY:

Jacek Burban – Od 12 lat zajmuje się tworzeniem różnych form filmowych i teatralnych. Pomysłodawca i współzałożyciel Mieszadła. Inicjator Kombinat Warszawa i SieJe w mieście, facylitator amator.
Od dziecka fascynował się snami, zgłębiając podejście do nich psychologią jungowską, psychologią procesu, szamanizmem. „W dużym skrócie – sen dla mnie jest tą samą rzeczywistością tylko ukazująca się nam w odmienny sposób, jest o tym czego nie dostrzegamy”.

Więcej:
http://issuu.com/jacekburban/docs/jacek_burban

Artykuł o warsztatach:
http://bit.ly/16a4GZr

Weronika Wacławska – pedagog, doradca zawodowy, certyfikowany coach i trener NLP. Ukończyła liczne kursy pracy z podświadomością, snami, ruchem i umysłem. Jej główne zainteresowania lokują się wokół mitów i archetypów. Ze snami pracuje głównie metodą analizy jungowskiej, dramy i elementami pracy z procesem

GUEST TRAINER:
Ewa Jendraszko – doświadczony, certyfikowany coach – Certified Professional Co-Active Coach. Członek ICF – International Coaching Federation. Członek Executive Leadership Programme “The Recess College” Elisabeth Henderson. Ukończone liczne kursy pracy z ciałem, ruchem i umysłem w kraju i zagranicą. Współpracuje ze specjalistami z zakresu rozwoju osobowości z kraju i zagranicy. Pracuje pod superwizją mastercoacha z Wielkiej Brytanii.
Magister filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowanie snami i śnieniem znajduje odzwierciedlenie w jej pracy indywidualnej i grupowej. Praca dotycząca zagadnienia snów pt.” Nie zawsze we śnie budzą się upiory. Ahistoryczne dialogi o świadomym śnieniu” w trakcie publikacji.
W swojej pracy wykorzystuje zarówno klasyczne techniki coachingu jak i niestandardowe metody docierania do wewnętrznego potencjału człowieka. Stosuje elementy psychologii procesu, Gestaltu i psychodramy, Body Mind, Ruchu Autentycznego i psychoterapię przez ciało metodą Lowena. Wprowadza elementy pracy z ciałem, dźwiękiem, ruchem, snem, różne formy ekspresji twórczej, a także medytacje i śpiew wibracyjny.
Śpiewa, maluje, uprawia jogę i podróżuję.
Więcej na temat pracy Ewy na stronie www.jendraszko.com

Kiedy:
24 listopad 2013
godz. 10-17 (w tym 1h na obiad)

Gdzie:
Kukułki 2, Warszawa

Cena:
uczestnik: 50 zł
ustawiający sen: 100zł

Zapisy:
rezerwacja@mieszadlo.waw.pl
tel. 696 256 086