Kurs swobodnej komunikacji – 04-06.2013 – FunBodyEnglish

Kurs swobodnej komunikacji – 04-06.2013 – FunBodyEnglish

Kurs swobodnej komunikacji skierowany jest dla osób chcących przełamać barierę w angielskim, czyli dla tych którzy:
– już uczyli się języka, ale mają problemy z mówieniem
– mówią, ale chcieliby mówić lepiej.

Cykl 9 trzygodzinnych spotkań to forma mini-warsztatów, uczący rozmowy po angielsku z różnymi partnerami i odnajdywania się w różnych, często zaskakujących sytuacjach komunikacyjnych.
Dużą część pracy w grupie stanowią działania twórcze – takie jak improwizacja teatralna czy „creative writing”. Zachęcamy do szczerej komunikacji, tj. mówienia o tym co się czuje i kim się jest. Jakakolwiek emocja, choćby najbardziej pospolita, jest warta tego aby o niej opowiedzieć. Dzięki temu między uczestnikami powstaje szczególna więź – wrażenie obcowania na bardziej naturalnym i autentycznym poziomie.
Istotnym udziału w kursach grupowych jest poznawanie, w żywym kontekście, bardzo wielu nowych słów. Uczestnicy często zauważają, że ich przyswajanie odbywa się znacznie szybciej (i przyjemniej) niż metodą tradycyjną.

Do nauki języka wykorzystujemy działania twórcze, technikę diad komunikacyjnych oraz enneagram. Powyżej poziomu intermediate grupy są wielopoziomowe. Szczegółowy opis metody na stronie www.funbodyenglish.com

Prowadzący:
Krzysztof Wirpsza – jest lektorem angielskiego od 15 lat. Ukończył Nauczycielskie Kolegium Językowe w Warszawie, trzyletnie studium kształcące nauczycieli angielskiego. Kilka lat podróżował i mieszkał za granicą, w Anglii, Włoszech, Indiach i USA. W swoim życiu zawodowym prowadził rozmaite projekty twórcze: pracował z młodzieżą i dziećmi (w Polsce i Indiach) nad realizacją przedstawień teatralnych, opracował własne technologie pracy z dorosłymi (m.in. Empatyczne Konwersacje), oraz gry językowe stymulujące procesy twórcze i osobistą autorefleksję. Te ostatnie, w połączeniu z doświadczeniami życiowymi i wiedzą jego partnerki, Agi, doprowadziły do powstania obecnej metodyki zebranej pod wspólną nazwą FunBodyEnglish. Krzysztof, ponadto, przez wiele lat pracował jako trener techniki diady komunikacyjnej, która pozostaje (w wielu formach) jednym z filarów działań Alternatywnej Akademii FunBodyEnglish. Jest entuzjastą robienia rzeczy po swojemu, lubi samemu wypracowywać własny sposób na życie. Uwielbia podróże do wewnętrznych światów psychicznych. Wita wyzwania; cieszy go gdy może szczerze skonfrontować się z własnymi ograniczeniami.

Agnieszka Kowalińska
Artystka-nauczycielka, wieczna poszukiwaczka ideału, zafascynowana pracą z ciałem i prostą kreatywnością dnia; wiedzę o życiu czerpała z licznych podróży w Europie i Afryce oraz przeżywaniu odmiennych kultur i religii; mieszkała przez 2 lata w Niemczech we wspólnocie, której celem było przyglądanie się swoim wzorcom, uleczaniu traum, polepszaniu głębokiej komunikacji i demokracji; od lat wegetarianka propagująca zdrowy i harmonijny styl życia; swoje doświadczenie przenosi nie tylko na własne autorskie warsztaty by dzielić się z ludźmi, ale konsekwentnie wykorzystuje je w świadomej relacji z Krzyśkiem, uczy się coraz śmielej komunikować swoje potrzeby i każdy konflikt bierze jako dobrą okazję to przyjrzenia się sobie

Kiedy:
Piątek 18.30 – 21.30
12.04/ 19.04/26.04/ 10.05/ 17.05/ 24.05/ 31.05/ 7.06/ 14.06

Gdzie:
Mieszadło
Warszawa, ul. Hoża 51, lok. 260

Cena:
Całość (9 spotkań x 3 godziny) : 540 zł

Zapisy:
rezerwacja@mieszadlo.waw.pl

Pytania dotyczące metody zajęć
Krzysztof Wirpsza
602 673 734