Łapacze snów. Warsztat rękodzielniczy 20.02.2013 – Weronika Wacławska

Łapacze snów. Warsztat rękodzielniczy 20.02.2013 – Weronika Wacławska

W plemionach indiańskich Łapacze Snów są traktowane jak amulety i przypisuje im się magiczne właściwości. Zwykle są wieszane nad posłaniem. Według Indian sny przechodzą przez taki amulet i dopiero wtedy trafiają do śniącego. Gęsta sieć Łapacza wychwytuje koszmary i przepuszcza jedynie piękne sny. Według wierzeń sen jest łapany w sieć i spływa po wypustkach do właściciela. Wraz z nadejściem słońca Łapacz się oczyszcza i jest gotowy na kolejną noc. Zatem niech nam się już tylko pięknie śni…

*Łapacze Snów powstałe na warsztacie poza opieką nad śniącym posiadają również specjalną funkcję wywoływania snów na życzenie. Każdy Łapacz może zostać zaczarowany wg potrzeb właściciela, w zależności jakie chciałaby by mu się śniły sny. I tak możemy stworzyć Łapacze Snów amplifikujące: sny kulinarne, sny erotyczne, sny wakacyjne, sny inspirujące, sny o obfitości,… i co tylko jesteś w stanie wymyślić.

Opis warsztatu:
Warsztat przeznaczony jest dla dużych jak i tych mniejszych pasjonatów rękodzieła (10+).
Podczas 2 godzinnych zajęć będziemy razem twórczo pracować, gdzie każdy osobiście
zaprojektuje i wykona amulet dla siebie lub z intencją dla kogoś bliskiego. Na koniec razem zaczarujemy Łapacze, by służyły swojemu właścicielowi.

Prowadząca:
Weronika Wacławska – arteterapeutka i pedagog twórczości; odkąd pamięta tworzy, kreuje, majsterkuje. Zafascynowana wierzeniami ludowymi i medycyną ludową, docenia mądrość babć i dziadków i z radością szerzy ją dalej.
więcej: www.weronikawaclawska.blogspot.com

Kiedy: 20.02.2013
Gdzie: Mieszadło, ul. Hoża 51, godz. 18-20
Cena: 50zł

zapisy:
kontakt@mieszadlo.waw.pl
www.mieszadlo.waw.pl
508 804 940