Piecyk rakietowy 23.02.2013 – Robert Błaszczyk

Piecyk rakietowy 23.02.2013 – Robert Błaszczyk

Pierwszy konstrukcyjny warsztat w Mieszadle!

Zapraszamy na warsztat z budowy piecyka rakietowego (Rocket Stove), którego konstrukcja pozwala nawet do 80% oszczędności na drewnie (spala się również gaz drzewny, który zazwyczaj wylatuje przez komin) w porównaniu do zwykłych pieców typu „koza”. Inną ciekawą cechą charakterystyczną tej konstrukcji jest fakt iż mamy do czynienia ze spalaniem bezdymowym. Z „komina” nie wydostaje się tlenek węgla popularnie zwany czadem, co czyni tę konstrukcję niezwykle bezpieczną.

Piec taki jest niezwykle prosty do wykonania, a koszt w zależności od preferencji bywa znikomy i możliwe jest wykonanie go z materiałów odpadowych.

Warsztat poprowadzi Robert Błaszczyk- projektant permakulturowy i szkoleniowiec. Zajmujący się w szczególności naturalnymi systemami produkcji żywności w obszarach miejskich i wiejskich oraz formami odnawialnych źródeł energii. Szkolenie przeszedł pod kierownictwem Christiana Sherear’a i Steve’a Read’a. Od dwóch lat praktykuje w Polsce. Między innymi odpowiada za projekt ogrodu komunalnego na terenie Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi, który uzyskał pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze partnerstwo społeczno-prywatne w 2012 roku (partnerstwo UNDP). http://goo.gl/Nyc5F
A choćby w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie zaprojektował i wykonał ogród warzywny w ramach akcji „We’re Like Gardens” http://goo.gl/f564y

23.02.2013 Warszawa, ul. Hoża 51 (Mieszadło)

10:00 – 18:00 (w tym godzinna przerwa o 13, istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia posiłku wg Pięciu Przemian)

Program:
W teoretycznej części warsztatu zapoznamy się z zasadami działania, odpowiednimi proporcjami elementów wymaganymi do prawidłowej pracy, oraz różnymi sposobami wykorzystania owej konstrukcji. Dowiedzieć się będzie można jak zaprojektować taki piec i wykorzystać go do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody użytkowej czy gotowania.

W części praktycznej skupimy się na wykonaniu małego przenośnego modelu, który stanowić będzie nasz podstawowy moduł grzewczy, przypominający piec typu „koza”. Wykonamy go z materiałów odpadowych, głównie puszek oraz materiałów naturalnych takich jak glina, słoma i popiół.

Inwestycja za całość: 150 zł
Organizator zapewnia materiały i narzędzia.

Każda osoba, która wykupiła wejściówkę na Otwarcie Mieszadła otrzymuje 10% rabatu! Dodatkowo osoby, które wykupiły wejściówkę w wysokości 50 zł mogą skorzystać z rabatu – 40 zł.

REZERWACJA:
Sebastian Żołnowski
kontakt@mieszadlo.waw.pl
508804940