Zróbmy sobie orkiestrę – Małgorzata Witter

Zróbmy sobie orkiestrę – Małgorzata Witter

Szalona orkiestra w Mieszadle!? TAK!

Spotykamy się co tydzień w niedzielę od 20.00 do 22.00 na otwartej próbie, poznajemy, robimy fajne ćwiczenia i wspólnie gramy-improwizujemy, wymieniamy doświadczeniem. Na przełomie czerwca i lipca dajemy koncert w przestrzeni publicznej miasta Warszawa.

Nazwiemy to: Muzycznym Uzdrawianiem Dźwiękiem Przestrzeni Miejskiej.

Zaczniemy od powrotu do korzeni- naszego ciała, pracy z rytmem i słuchaniem. Medytacyjnej obecności w Tu i Teraz, tak żeby siebie najpierw usłyszeć, swój oddech, bicie serca, to jak wibruje ziemia.

Następnie przejdziemy do pracy partnerem, grupą, dialogiem między sobą tak by za każdym razem stworzyć wymianę pełną miłości na otwartym sercu.

Część naszego spotkania poświęcimy także pracy z głosem i jego naturalnym potencjałem, co przyda nam się podczas występu.

Nie musisz być profesjonalnym muzykiem, żeby wziąć udział w projekcie. Wystarczy mieć otwarte serce i chęć wzięcia udziału w tej przygodzie.

Pamiętaj, żeby mieć instrument, czyli przdmiot który wydaje dźwięk. Obok klasycznych instrumentów znajdzie się miejsce dla ‚przeszkadzajek’, grzechotek lub wszystkiego innego, na co tylko pozwoli wam wyobraźnia.

Grupę podzielimy na kilka jakości dźwiękowych:
-‚melodyczne’ czyli wszystko to co kojarzy się z linią: flety, piszczałki, instrumenty dęte, głos
-‚szelesty’ wszystkiego rodzaju przeszkadzajki i grzechotki
-‚rytm’ bębny, rytmiczne, stukoty.
– i jeszcze ciągłe, czyli dźwięki przemysłowe.

Zastanówcie się także jak przy pomocy Waszego instrumentu stworzyć następujące jakości dźwiękowe:
-długie dźwięki
-szelesty
-rytm
-solo

Zabawa będzie cudowna!

PROWADZĄCA:
Malgo Witter – saksofonistka improwizująca na wielu instrumentach, od 8 lat zajmuje się pracą z głosem, poszukiwaniem jego naturalnej drogi ekspresji. Uczestnik wielu warsztatów jazzowych oraz projektów muzyki improwizowanej. Praktykuje również taniec improwizacja w kontakcie którego podstawą jest praca ze świadomością ciała i jego struktury.

Obecnie prowadzi umuzykalniające zajęcia dla dzieci-Dźwiękobraźnia.

CZAS:
26.05, 2, 9, 16, 23, 30.06 – 20.00 – 22.00

MIEJSCE:
Mieszadło
Warszawa, ul. Hoża 51

CENA:
30 zł – pojedyncze spotkanie

ZAPISY:
rezerwacja@mieszadlo.waw.pl